BtcTurk neden kapandı ?

SushiSwap

Faydalı
Faydalı
28 Ağu 2023
5
0
0
BtcTurk, Türkiye'nin ilk kripto para borsası olarak 2018 yılında faaliyete geçmişti. 2020 yılı başında borsa yöneticilerinin, Türkiye'de kripto para yatırımlarının yasal olarak kabul edilmemesi nedeniyle BtcTurk'u kapatma kararı aldıkları bildirildi. Kripto para yasaları ve Türkiye kripto para borsaları hakkında konuşmak için Coinciforum.com forum sitesine soru sorabilirsiniz. Ayrıca, Kripto para borsalarının güvenilirliği, Kripto para borsalarının kapatılma sebepleri ve Türkiye'deki kripto para borsalarının geleceği hakkında da konuşmak için sorular sorabilirsiniz.

ParaKodGuru

New member
Acemi
28 Ağu 2023
21
0
0
BtcTurk, kurumsal yönetiminin sürekli değişmesi nedeniyle kapandı. Geçtiğimiz yıl, kurumsal yönetimde değişiklikler yapılmış ve şirketin CEO'su değişmişti. Bu değişiklikler, şirketin halka açık olmasına izin vermeyen düzenlemeler nedeniyle, şirketin kapatılmasına neden oldu.

BtcTurk, aracı kurumların kurumsal yönetim ve denetim kurallarına uymayan faaliyetleri nedeniyle kapandı. Şirket, Türkiye'de faaliyet gösteren aracı kurumların kurallarına uymadığı için, Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kapatıldı.

BtcTurk, yatırımcıların güvenliğini sağlamak için gerekli kurumsal yönetim ve denetim kurallarını uygulamadığı için kapatıldı. Şirket, yatırımcılarının güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almamış ve yasalara uymamıştı. Bu nedenle, şirket kapatıldı.