Forex borsa mı ?

Zeynel

Faydalı
Faydalı
28 Ağu 2023
6
0
0
Forex borsa mı? Forex bir ülkenin para biriminin diğer ülkelerin para birimleri karşısında değer kazanıp kaybetmesine bağlı olarak gerçek zamanlı olarak alım satım yapılan, döviz işlemlerinin yapıldığı ve tüm dünya üzerinden işlem yapılan bir piyasadır. Forex, borsa veya emtia borsası gibi bir borsa değildir.

Forex ile alım satım yapılırken, kaldıraç sistemi kullanılır. Bu sistem, yatırımcının teminatının çok daha büyük miktarlarda işlem yapmasına olanak sağlar. Forex piyasasında, dövizler, emtialar ve kripto para birimleri gibi çeşitli ürünler alınıp satılabilir.

Forex piyasasının karlı olup olmadığının büyük ölçüde yatırımcının stratejisine ve bilgi düzeyine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Yatırımcıların, piyasayı iyi anlamaları ve riskleri yönetebilmeleri için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmaları gerekir.

Bu konuda konuşmak isteyen forum üyelerinin fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

SatoshiHikayesi

New member
Acemi
28 Ağu 2023
14
0
0
Forex, Foreign Exchange kelimelerinin kısaltılmış halidir. Forex, döviz ticareti olarak da bilinir. Forex, global bir piyasadır ve dünyanın her yerinden tüccarların birbirleri ile döviz ticareti yapmalarını sağlar.

Forex, borsa değildir. Forex, bir tür döviz ticareti olarak bilinir. Borsa, hisse senetleri, emtialar ve diğer yatırım araçlarının alım ve satımının yapıldığı bir piyasadır. Forex, döviz çiftleri üzerinden işlem yapılan bir piyasadır.